Google Transit czyli info o tym jak dojade do celu komunikacją miejską

Wyjeżdżasz do Szczecina, Berlina lub Nowego Yorku (czy gdziekolwiek indziej) i boisz się że nie będziesz wiedział/a jak sie tam poruszać?  Bez obaw, skorzystaj z Google Transit – jest to jedna z funkcji map Googl’a dzięki której możemy sprawdzić jak dojechać do wybranego punktu w swoim mieście, czyli wyszukiwarka połączeń. Jest to nowy projekt Googl’a, firma zaprasza władze miast do współpracy, aby te udostępniały dane o przewozach komunikacyjnych i umieszczały je na platformie map Google. W Polsce do programu przystąpiło już 6 miast, m.inn. Łódź,  Białystok, Szczecin, Warszawa (w budowie), Zielona Góra i Olsztyn. Na świecie wyszukiwarka działa już w ponad 500 miastach i nadal się rozwija!

Obrazek

źródło: http://www.google.com/intl/pl/landing/transit/#dmy

Rozwiązanie wydaje się być bardzo ciekawe z 2 przyczyn:

1) Już nie musisz szukać stron komunikacji miejskiej, aby sprawdzać rozkład jazdy, uczyć się ich odczytywania itd… – wystarczy że wejdziesz na Google Maps i wyszukasz interesującą Cie lokalizacje.

2) Jest to doskonałe narzędzie dla podróżników, czyli info o tym jak dojade do wybranego punktu używając swojego smartphona…

Nie musisz martwić się jak się odnaleźć gdziekolwiek na świecie, ponieważ mały pomocnik w twoim telefonie wskaże Ci najlepszą drogę!

A oto przykład jak wyszukiwarka działa dla w Łodzi [link do wyszukiwarki]

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s